Dermaled Kateřina Lednová

Přehled metod

Jaké metody používáme

Na co se zaměřuji? Zdravotní hledisko na prvním místě. Co to znamená ? Pokud projevy nejsou vhodné k odstranění laserem, velice často indikuji excize na plastických chirurgiích s následným histopatologickým vyšetřením. Před jakýmkoliv estetickým zákrokem provádím zdarma vyšetření celého kožního povrchu včetně dermatoskopického vyšetření pigmentových névů.

Přehled metod

Ultraterapie – SMAS - lifting

Jde o jednu z nejnovějších neinvazivních metod liftingu pokožky obličeje i těla za použití tzv. MMFU (mikro a makro koncentrovaného ultrazvukového vlnění). Jedná se o HIFU přístroj druhé generace.

Tato energie při ošetření proniká hluboko do pokožky a selektivně zahřívá nejen kožní a tukové tkáně, ale také svaly. Díky jejich stažení a následné zvýšené produkci kolagenu, k němuž ošetření stimuluje kožní buňky, dochází k výraznému liftingovému efektu už po jediném ošetření.

Pokožka je pevnější, pružnější a vypadá o poznání mladší a zdravější. Po ošetření navíc není potřeba žádná rekonvalescence ani speciální režim.

Lze ošetřovat celoročně, tedy i v letních měsících.

Technika SMAS – liftingu jako jediná je schopná ošetřit nejen obličej, ale také jakoukoliv tělesnou partii. Jde o certifikovanou a dlouhá léta klinicky testovanou metodu.
Jaké lokality jsou vhodné k ošetření?
Pomocí této metody je možné ošetřit obličejovou partii od čela, přes okolí očí a tváře až po spodní třetinu obličeje včetně podbradku. Kromě obličeje je možné ošetřit také krk, dekolt a další tělesné partie.
Kdy mohu vidět efekt a jak dlouho vydrží?
Efekt tohoto ošetření je do určité míry viditelný okamžitě. Pacient pozoruje viditelné zpevnění pokožky bezprostředně po ošetření. Maximální efekt se nicméně rozvíjí další dva až tři měsíce a vydrží až dva roky. Ideální je opakovat po roce.
Jaká je cena a jak dlouho ošetření trvá? Jak často mohu zákrok opakovat?
Jedná se o jednorázové ošetření, trvá cca 1hod. Cena se odvíjí od rozsahu ošetřované plochy (viz ceník). Ošetření lze opakovat v menším či větším rozsahu po 6 měsících.

Mohu podstoupit ošetření po aplikaci Botulotoxinu nebo výplně?
Rozestup mezi jednotlivými ošetřeními je cca 2-4 týdny. Doporučujeme kombinaci s biostimulačním výplňovým materiálem Radiesse, který efekt ještě umocňuje a prodlužuje.

Kombinace ošetření:
Ultraformer III + Mezoterapie (okamžitý efekt + hydratace)
Ultraformer III + BTX (BrowLift)
Ultraformer +Radiesse (maximální efekt novotvorby kolagenu – tvář, krk, dekolt)

Kontraindikace:
Permanentní dermální výplně, kovový implantát
HA výplně & BTX – 4 týdny odstup od BTX a výplní
Nitě v ošetřované oblasti – 6 měsíců odstup od aplikace nití
Diabetes
Infekce
Těhotenství
Autoimunitní problémy
Epilepsie
Kardiostimulátor
CENA dle velikosti ošetřované plochy.
Obličej + krk + podbradek od 25.000 Kč
Obličej+ podbradek od 20.000 Kč

Přehled metod

Kyselina hyaluronová

je látka tělu vlastní, která se podílí na hydrataci a pružnosti pleti. Aplikuje se jehlou nebo kanylou. Výsledek je viditelný ihned. Během cca 2 týdnů na sebe váže vodu a efekt se tím ještě navýší. Aplikuje se buď do jednotlivých vrásek nebo může být součástí tzv. tekutého liftingu. Výsledek přetrvává dle hustoty kyseliny 6-18 měsíců. Vhodná do kombinace s ostatními metodami (botulotoxin, Radiesse, IPL) k dosažení maximálního efektu.Použití: Výplň hlubokých i jemných vrásek, zvýraznění kontury a zvětšení rtů, zvednutí koutků, modelace tváří, brady, kruhy pod očima, úprava asymetrie v obličeji, tekutý lifting, skinbooster.

Přehled metod

Lymfodrenáže

Manuální (ruční) lymfatická masáž
Je jemná masáž, která se liší od klasické masáže, je využívaná jak pro zdravotní, tak kosmetické účely.
Napomáhá odtoku přebytečné vody a odpadních látek z těla, zlepšuje obranyschopnost organismu, pocity únavy, vyčerpanosti, únavy a otoky nohou.
Cílem je podpora odtoku lymfy z postižených tkání užitím speciálních hmatů o pomalé frekvenci s jemným tlakem. Při lymfodrenáži se vždy postupuje z oblasti centrální směrem k periferii, a to po předchozím vyprázdnění regionálních uzlin.
Manuální lymfodrenáž provádí certifikovaný lymfoterapeut. Nesprávně provedená masáž může vést k nevratnému postižení lymfatických cév.
Uvolnění hlavních uzlin je potřeba provést vždy, i v případě, pokud jdete jen do lymfodrenážního přístroje.

Přístrojová lymfodrenáž
Přístrojová lymfodrenáž stlačuje končetinu a vyvolává tlakové vlny, které se snaží obnovit jak lymfatický, tak žilní systém. Podporuje efekt manuální lymfodrenáže, působí relaxačně.
Lymphastim BTL pracuje na principu pneumatické tlakové terapie. Speciální objímky s překrývajícími se komorami poskytují jemnou masáž, která podporuje přirozenou cirkulaci lymfy.

Abychom lymfu rozproudili a pročistili, je potřeba absolvovat 10 masáží 2x týdně. Je nutno upozornit, že po účinné masáži se zpočátku může stav i mírně zhoršit. Vždy do několika hodin nebo do několika málo dní vše odezní. Dále můžete docházet na udržovací léčbu 1x měsíčně.
Během celé kůry je vhodné se vyvarovat fyzické i psychické námaze. Omezit stravu bohatou na bílkoviny, jíst spíše zeleninu, ovoce, bílé maso, rýži a těstoviny. Dodržovat pitný režim. Nevhodné jsou minerálky, káva, alkohol apod.

Nádorové onemocnění, dosud neléčené nebo nedoléčené maligní onemocnění
Akutní žilní onemocnění
Akutní bakteriální infekční onemocnění
Akutní horečnaté stavy
Nejasné břišní potíže
Růže (Erysipel)
Zelený zákal (glaukom)
Zduřelé uzliny na pohmat bolestivé
Otoky způsobené onemocněním jater a ledvin
Vrozené postižení mízního systému
Po operaci srdce
Křečové žíly – varixy

Onemocnění srdce
Bolestivá silná menstruace
Hypertenze (TK nad 140/90)
Hyperfunkce štítné žlázy
Asthma bronchiale
Kloubní nádory
Antikoncepce – tělísko Dana

Přehled metod

Lipolýza odstranění podbradku

Podbradek nebo druhá brada vzniká nahromaděním a uvolněním tukové tkáně na podkladě genetické predispozice nebo tělesné nadváhy. Lipolytické látky (deoxycholová kyselina, peptidy, enzymy) napomáhají štěpení a vstřebávání tuků. Aplikace probíhá jemnými jehličkami přímo do tukové tkáně.

Cílem ošetření je nastartování procesu odbourávání tukových buněk.

V ošetřené oblasti se tuk dále netvoří a neusazuje. Celkem je zapotřebí podstoupit 2-4 sezení v odstupu jednoho měsíce. Po ošetření se klient vrací zpět do běžného života.

Druhý den doporučujeme klidový režim, může se objevit otok, který může přetrvávat několik dní, popřípadě modřinky a citlivost v místě aplikace.

Perfektní je kombinace s ošetřením Ultraformerem III neboť ultrazvuk má rovněž vliv na rozpouštění tukových buněk. Obvykle začínáme s ošetřením ultrazvukem, pokud chceme výsledek ještě vylepšit aplikujeme lipolytické látky. Při potřebě následného zpevnění a zlepšení kvality kůže doporučujeme Radiesse.

Přehled metod

OxyGeneo

Tripolární radiofrekvenční ošetření s okysličením a hloubkovou hydratací kůže

Jedinečný trojitý efekt Oxygeneo terapie: přirozené okysličení + exfoliace + vstřebávání účinných látek. Pokud jsou součástí ošetření také aktivní energie jako je v našem případě radiofrekvence, pak je výsledek dlouhodobý. 

Co můžeme očekávat?

Celé ošetření je bezbolestné, uklidňující, vnímané jako příjemná masáž. Během radiofrekvenčního působení cítíte pouze teplo, při aplikaci hydratačních a výživných látek a následném okysličení pleti vnímáte uklidňující masážní tahy exfoliační hlavice.
Metoda je vhodná i jednorázově před společenskou akcí.
Výsledkem je hladší a pevnější pokožka, sjednocený tón pleti (pigmentace), redukce jemných vrásek a linek, vylepšení kožní struktury, úbytek akné.


Jak často mohu absolvovat oxyGeneo ošetření?

K terapii kožních problémů, jako je akné je doporučeno jedno ošetření týdně. OxyGeneo jednou za měsíc je perfektní jako dlouhodobě udržovací program proti stárnutí a jiným problémům pleti. Kůra alespoň 3 ošetření je vhodná před letním obdobím ev. v podzimních měsících.

Tripolární radiofrekvence využívá radiofrekvenční energii k vyvolání regenerace kolagenu a elastinu ve střední vrstvě kůže. Zahřívá tkáň do hloubky cca 2-6 mm, ve tkáni dochází ke stimulaci kolagenových vláken a zvýšení mikrocirkulace krve. Současně dochází k lymfatickému odvodu tuku a toxinů.
Tato patentovaná tripolární technologie násobí efekty bipolární radiofrekvenční energie využitím jedinečného systému ovládání toku energie mezi třemi elektrodami. Změnou polarity jednotlivých elektrod a jejich aktivací dochází k soustředění velkého množství energie pod pokožkou. Metodou přehřívání tkáně je dosaženo viditelných klinických výsledků, a to zejména u ochablé pleti. Celkovým výsledkem je dokonalejší tonus kůže, hladká pleť a redukce vrásek.
Tripolární radiofrekveční technologie nevyužívá žádný druh světla, je tedy možné metodu použít pro ošetření všech druhů i fototypů pleti, a to po celý rok. 

Oxygeneo terapie v synergii s aktivními energiemi(radiofrekvence) poskytuje významné pozitivní změny pleti: objektivní omlazení (=histologicky měřené), obsahuje více kolagenu, elastinu (= je pevnější) a hydratačních látek (= je hladší bez linek a vrásek).
Aplikovaný gel je aktivován šumivými kapslemi oxypods, které z něj vytvářejí aktivní pěnu s vysokou koncentrací CO2 mikrobublinek. CO2 plyn velmi snadno proniká do pleti, což je jev známý již od dob římských lázní nebo později v parciální karboxyterapii, snižuje její pH a způsobuje tak fyzikální jev tzv. Bohrův efekt (afinity kyslíku a hemoglobinu): tělo posílá krevním řečištěm do dané oblasti preferenční vysoké dávky kyslíku, díky kterým se celá ošetřená oblast významně prokysličí (nejvyšší fyzikálně známé a dosažitelné prokysličení). 
Aktivní látky oxygeneo terapie jsou soustředěny v kapslích oxypods a aktivních gelech a sérech. Součástí každého ošetření je sada kapsle oxypod + aktivní gel + aktivní sérum

V pleti tak vznikne po dobu cca 15 minut tzv. kyslíkové okno, díky kterému se zrychlí její metabolismus a účinněji se absorbují látky obsažené jak v kapsli oxypod, tak také v aplikovaném gelu. Výsledkem je sofistikované „napuštění“ pleti potřebnými látkami ve vysoké koncentraci s dalekosáhlým, dlouhodobým a viditelným efektem.

oxyGeneo exfoliací vrchní vrstvy pokožky odstraňuje odumřelé buňky, hloubkově vyčistí pleť a připravuje ji na příjem aktivních látek. Bezpečné ošetření pro všechny fototypy i péče o citlivou pokožku bez podráždění.

oxyGeneo produkuje CO2 mikrobubliny, které ve vysoké koncentraci pronikají pletí a vytváří fyziologickou reakci, tzv. Bohrův efekt: přednostní zásobení okysličenou krví, zvýšení kapilárního průtoku a zrychlení metabolismus pleti.

infuze aktivních látek oxyGeno terapie pomocí oxypod aktivační kapsle a aktivního gelu proniká hlouboko do pleti, která je v režimu tzv. kyslíkového okna zajišťující vysokou úspěšnost oxyGeneo terapie.

Přehled metod

Radiesse

Biostimulační materiál (kalcium hydroxyapatit v karboxymethylcelulóze) také někdy nazývaný tekuté nitě. Má funkci jak výplně tak i stimuluje fibroblasty k produkci vlastního kolagenu a elastinu (neokolageneze, elastogeneze).Efekt lze očekávat za 2-3 měsíce. Aplikace se provádí obvykle kanylou v místním znecitlivěním místa vpichu. Výsledek přetrvává 1-2 roky.Použití: kontura čelisti, při snížené laxitě tváří, omlazení krku, dekoltu, rukou, loktů, kolen, břicha.

Přehled metod

Butulotoxin

je látka produkovaná bakterií CLOSTRIDIUM botulinum, která blokuje přenos impulsu z nervu na sval nebo potní žlázu. Tohoto efektu se využívá ke korekci mimických vrásek a preventivně k zabránění vzniku nových či prohloubení stávajících a ovlivnění pocení v podpaží, na dlaních a ploskách. Nejčastěji ovlivňujeme mimické vrásky čela, vějířky při zevním koutku oka (vraní stopa) a vrásky nad kořenem nosu (glabela). Po ošetření může dojít k dočasnému otoku, pocitu napětí v dané lokalitě až bolesti hlavy. Tyto příznaky během 24 hodin vymizí. Nepříjemné pocity odezní rychleji po ochlazení ošetřeného místa. Nástup účinku je od 2 do 14 dnů. Efekt přetrvává 3-6 měsíců, v podpaží 8-12 měsíců. V ideálním případě aplikaci opakujeme 1xr. Doporučujeme začít s aplikací Botulotoxinu včas (většinou po 30. roce) než se vráska zafixuje (baby botox).Bezprostředně po aplikaci je potřeba dodržet následující opatření: procvičit intenzivně ošetřené svalové skupiny, 4 hodiny nemasírovat ošetřená místa, 4 hodiny dodržovat vzpřímenou polohu hlavy, nelehnout si, nepředklánět se. V den ošetření necvičit, nechodit do sauny, do solária. Dva týdny po aplikaci není vhodná kosmetická masáž obličeje. Účinek přetrvává nejčastěji 3-6 měsíců, poté se mimika obnovuje. Při opakovaných ošetření se u některých klientů doba účinnosti prodlužuje.

Přehled metod

Skinbooster

Jedná se o hloubkovou hydrataci zasíťovanou kyselinou hyaluronovou s glycerolem. Je vhodný pro pleť bez lesku, pro poškozenu a vysušenou pleť. Aplikuje se jehlou nebo kanylou. Vaše pleť bude omlazená, hydratovaná, pevnější a pružnější. Doporučeny jsou 1-2 aplikace po měsíci.Efekt přetrvává 6-9 měsíců.

Přehled metod

Intenzivní pulzní světlo IPL Lumenis M22 (tzv. žehlička)

Metoda využívající polychromatické světlo k fotorejuvenaci (omlazení) pokožky. Jedná se o neinvazivní terapii, která zlepšuje celkový vzhled pokožky a postupně ovlivňuje všechny projevy stárnutí pleti. Skvěle redukuje cévní změny (rozšířené žilky v obličeji, krku a dekoltu), hemangiomy, naevus flammeus (oheň), začervenání. Působí na pigmentové skvrny, mazové žlázy a zmenšuje rozšířené póry. Aktivací buněk produkujících kolagen a elastin koriguje jemné vrásky a jizvy. IPL lze využít k rejuvenaci kůže obličeje, krku, dekoltu, hřbetu rukou, předloktí a ramen. Doporučuji minimálně 3 ošetření v intervalu 3-6 týdnů a nadále 1-2 ošetření udržovací ročně. Velkou výhodou je miniinvazivita, tudíž po zákroku se můžete okamžitě vrátit k běžným aktivitám.

Přehled metod

Nd: YAG laser 1064nm

Cévní laser vhodný pro ošetření hemagiomů (drobných červených teček přibývajících s věkem), žilek v obličeji a na končetinách. Často používán v kombinaci s IPL ( 530 – 590nm v závisloti na zastoupení červených a modrých žilek). Po ošetření je nutné nanášet krém s SPF faktorem jako u jiných laserových zákroků. Strupy se v tomto případě netvoří. Obvykle pozorujeme lehké ztmavnutí ošetřovaného projevu (nemusí být vždy). Při ošetřování větších ploch je vhodné delší dobu chladit. Efekt lze očekávat za 4-6 týdnů, pokud nedojde k odstranění je nutné zejména u žilek v oblasti nosu ošetření zopakovat nejdříve však za 2 měsíce.

Přehled metod

CO2 laser

Používá se ke korekci nežádoucích kožních změn jako jsou některé typy mateřských znamének, pigmentových skvrn, kožních výrůstků, jizev, bradavic, vrásek atd. Laser se používá v režimu vaporizace (odpaření) nebo v režimu řezu (bezdotykový skalpel). Po zákroku je místo začervenalé, mokvá a během několika dní zasychá ve stroupek. Stroupek je třeba při pocitu suchosti promazat (např. Framykoin, Cicaplast krém), aby se předčasně neodloučil. Vzniklé červené místečko po odloučení je nutné minimálně 4 týdny chránit krémem s SPF50+ a nevystavovat slunečnímu záření, vzhledem k riziku vzniku hyperpigmentace.